Výsledkový servis Český Pohár Ostrava a Velká cena Hradec Králové

10.03.2020 08:47

Hezký den,

poslední dva víkendy se nám naplno rozjel kolotoč soutěží, nejdříve jsme startovali na Českém poháru v Ostravě a následující víkend na nás čekala Velká cena Hradce Králové. 

    Český pohár v Ostravě zaznamenal historické maximum v počtu startujících 1645 judistů z několika státu Evropy např.: Gruzie, Kypr, Rusko, Dánsko, Francie a řada dalších. Turnovské barvy hájilo devět statečných a v silné konkurenci zanechali výraznou stopu. Nejlepších výsledků dosáhly naše dorostenky Kateřina Burešová a Simona Plšková, které skončily shodně na pátých místech. Dobře si vedl starší žák Daniel Vítek, který třikrát zvítězil a po dvou těsných prohrách skončil na konečném děleném devátém místě. V kategorii žactva startovali Lucie Burešová, Ondřej Hušek, Daniel Housa, Hubert Kašák a Lukáš Brandýs ač se prali co to šlo, tak na lepší výsledek než jedno vyhrané utkání to nestačilo. V neděli se na ostravském tatami představil Petr Reiniš, který po jednom vyhraném a jednom prohraném utkání skočil ve třetím kole.

    Velká cena Hradec Králové tento turnaj sloužil jako příprava na Český pohár v Jablonci nad Nisou. Výsledky a předvedené výkony nám udělaly radost. Z hradeckého tatami vezeme k nám do Turnova celkem šest cenných kovů. Dvě zlaté medaile jsme získali zásluhou Kateřiny Burešové a Daniela Vítka. Stříbrné medaile získali Simona Plšková, Lukáš Brandýs a Matěj Hyka. Poslední medaile a to bronzová putuje do Turnova zásluhou Romana Truxi. Slibné výkony předvedli Lucie Burešová a Daniel Housa, kteří skončili na bodovaných místech. Dále na turnaji startovali Kristýna Ulrichová, Lukáš Anděl, Tomáš Hyka a Josef Růžička.

Jakub Mareš